Madryt

Jak wyjechać na mecz Realu Madryt lub Atlético?

Każdy kibic marzy o zobaczeniu swojego ukochanego klubu na żywo na jego stadionie. Wielu osobom realizacja tego marzenia wydaje się zbyt trudna. Największymi problemami są zakup biletów na mecz, znalezienie lotów do Madrytu i noclegu. Zorganizowanie wyjazdu na mecz Realu Madryt lub Atlético będzie zdecydowanie łatwiejsze z moją książką: Madryt. Przewodnik dla kibiców.

Dlaczego stworzyłem ten przewodnik?

Jestem kibicem Realu od dziecka. Dobrze wiem, że zobaczenie na żywo swojego ukochanego klubu na jego stadionie to marzenie każdego kibica. Sam przeżyłem to po raz pierwszy w 2011 roku, gdy razem z Konstancją wybraliśmy się do Madrytu na Superpuchar Hiszpanii między Realem a Barceloną.

Taki wyjazd to niezapomniane wspomnienia. I nie chodzi tu tylko o sam mecz. Chodzi o stres i emocje przy zakupie biletów. Radość z zobaczenia stadionu na własne oczy i zwiedzania go. Zatrzymywanie się przy każdym trofeum i eksponacie w klubowym muzeum. Zobaczenie po raz pierwszy panoramy stadionu z trybun. Wejście do szatni pierwszego zespołu i wyjście tunelem na murawę.

Choćbyś miał 100 lat, to i tak w tym momencie poczujesz się jak dziecko, które rozpakowuje prezent na Gwiazdkę. Ciarki przechodziły moje ciało już w metrze, gdy z głośników słyszałem: Próxima estación: Santiago Bernabéu. To wyobraź sobie, co poczujesz, gdy spiker na stadionie będzie wyczytywać skład przed meczem, a razem z tobą będzie się tym emocjonować 80 tysięcy ludzi.

Mimo to wiem, że wielu kibiców nie decyduje się na wyjazd do Madrytu na mecz. I to wcale nie z powodów ekonomicznych. Jeżdżą na wyjazdowe mecze Realu, ale przecież zobaczenie Królewskich na Santiago Bernabéu to zupełnie inny poziom. Zrealizowanie tego marzenia wielu osobom wydaje się zbyt trudne – lotów do Madrytu jest nieco mniej niż do innych miejsc w Hiszpanii, stresują się się, że nie uda im się kupić biletów na mecz.

Dlatego właśnie napisałem ten przewodnik. Chcę pokazać, że zrealizowanie tego marzenia jest prostsze niż myślisz.

Co znajdziesz w przewodniku?

Wszystkie najważniejsze informacje, które pomogą ci zorganizować wyjazd na mecz: 

  • najlepsze opcje na loty do Madrytu
  • zakup biletu na mecz Realu Madryt i Atlético
  • nocleg i najważniejsze dzielnice
  • transport publiczny w Madrycie, dotarcie z lotniska i dojazd na stadiony

Ale ta książka to nie tylko mnóstwo praktycznych wskazówek, które pomogą ci zorganizować wyjazd na mecz. Poza tym znajdziesz tam także:

  • najważniejsze turystyczne atrakcje Madrytu, ale także te mniej znane, które zaskoczą Cię podczas spaceru po mieście
  • stadiony i dokładne informacje dotyczące ich zwiedzania
  • informacje o tym, jak wziąć udział w świętowaniu zdobycia ważnego trofeum na Cibeles i Santiago Bernabéu
  • dojazd do ośrodka treningowego Realu w Valdebebas i pozostałe miejsca w Madrycie, które wiążą się z Realem i Atlético

Dla kogo jest to przewodnik?

Ta książka będzie doskonała dla osób, które marzą o pierwszym wyjeździe na mecz do Madrytu. To również pozycja cenna dla osób, które mają już pierwszy mecz za sobą, czują niedosyt, chcą wrócić do Madrytu i jeszcze lepiej zwiedzić miasto.

To doskonały pomysł na prezent dla każdego kibica Realu i Atlético.